Düz Tabanlı Silo

Kaliteli ve Estetik

Duvar sacları ve duvar destek sacları (stiffener veya kolonlar), opsiyonel olarak 275, 350 veya 450 gr/m2 galvaniz kaplamalı, minimum 350N / mm2 gerilime dayanıklı S350GD+Z kalitesinde yüksek performanslı çelikten imal edilir. Silonun kendi ağırlığı, silo dolum ve boşaltım sırasındaki yükleri, rüzgar ve deprem yükleri gibi; siloda oluşan dikey yükün, zemine rahat bir şekilde iletilmesi, özel tasarlanmış olan duvar destek sacları yardımıyla gerçekleşir.

Silo çatılarında, 275 gr / m2 galvaniz kaplı, yüksek performanslı çelik kullanılarak, özel olarak tasarım ve üretim yapılır. Tamamen birbiriüzerine kapanarak, mukavim bir yapı oluşturur ve mükemmel sızdırmazlık sağlar. Üstün kalitedeki çatılarda, standart 30° eğimdeki çatı yapısını oluşturan güçlü kirişler kullanılmaktadır. Standart çatı modellerinin yanı sıra opsiyonel olarak; silo çapına göre ve çatı tepesine binen yüklere göre değişebilen özel çatılar üretilmektedir. Bu çatılar, silonun kurulacağı bölgenin doğal şartlarına göre özel olarak tasarlanıp, farklı kar ve rüzgar yüklerine dayanıklıdır.

Dayanıklı bağlantı elemanları ile ürünlerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu doğrultuda, siloların duvar sacı ve stiffener bağlantılarında,Dacromet 500 kaplamalı EN DİN 933 cıvatalar; 10.9 kalitede olup, yüksek dayanım gösterirler. Civatalarla birlikte kullanılan contalı pul ve izolasyon şeridi sayesinde, mükemmel sızdırmazlık sağlanır.

Güvenli çatı erişimi, emniyetli silo yan merdiveni ve çatı merdiveni ile sağlanır. Merdiven basamakları üzerindeki kabartmalar ve silo merdiveni ile duvar sacı arasındaki boşluk; ayağın basamaktan kaymaması için mükemmel olarak tasarlanmıştır. İşçi sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurularak, ASAE S412 Amerikan standardına uygun olarak, belirli aralıklarda konumlandırılmış olan dinlenme platformları; rahat ve güvenli inip-çıkmayı sağlar. Aynı zamanda, silo içinde istenen yüksekliğe ulaşılabilmesi için, silo içi merdivenler de mevcuttur. Silo müşterilerine, opsiyonel olarak, daha güvenli ve konforlu olan; silo dışında kullanılan sarmal merdiven ve çatılarda özel tasarım olan, yüksek güvenlikli el tutamaklı ve basamaklı merdivenler de sunmaktadır.

Havalandırma ve Isı Kontrol Sistemleri

Sağlıklı ürün muhafazası için gerekli olan çözümler sunar.Depolanan tahıl, sıcaklığa baglı küflenme veya böcek tehlikesi ile karşı karşıya, olduğundan; silo iç sıcaklığının belirli bir seviyenin altında tutulması gerekir. Burada, dünyanın en hassas ölçme yeteneğine sahip olan Sıcaklık Ölçüm Sistemi devreye girerek, ürününüzü en uygun şartlarda depolamanıza yardımcı olur. Farklı güç ve kapasitedeki Fanlar; depolanacak ürün çeşidi, silo tip ve kapasitesi gibi özelliklere göre değişkenlik gösterir. Silo zeminine yerleştirilen ızgaralı havalandırma kanalları sayesinde, ürün havalandırması mükemmel bir şekilde sağlanır. Silo içerisinde biriken hava, silo çatısındaki havalandırma bacaları vasıtasıyla tahliye edilir.

Silo Duvar Saçları & Merdiven Sistemleri

Güçlü, amacına uygun ve dayanıklı ticari tip çelik silolar sunar.Çok dayanıklı çelikten üretilmiş çelik saçlar, geniş ondüle aralıkları, ağır galvanizli çelik silo direkleri ve uygun çatı olukları, mevcut kalite özelliklerinden bazılarıdır. Ticari tip çelik silolarımızın çapları; 4.57 mt.'den 32 m'ye kadar değişik ölçülerdedir. Ekstra farklı ölçüler her çapta mevcuttur. Düz tabanlı silolarda; buğday,mısır,pirinç,soya fasülyesi,arpa,ayçiçeği, kanola gibi ürünler için 100 tondan 15000 ton kapasiteye kadar ürün saklayabilmek mümkündür. Silo duvar sacları minimum 900.000 kgf/cm2 (63,200 Psi) ve 1.000.000 kgf/cm2 (70,260 Psi) gerilme gücüne sahiptir. Bu değerler pazardaki diğer silolara karşı üstünlüğümüzü açıkça ortaya koymaktadır.

Merdiven ve platformları gavlaniz saclarla tamamen modüler olarak üretilir. DelikleR; vidalama işlemlerini kolaylaştırmak için en son teknoloji delme (punch) makinalarında delinir. Dış ve iç merdivenler; mevcut deliklere, bağlantı elemanları kullanılarak birleştirilebilir. Standart silo dış merdiven güvenlik sistemi insanların çatıya güvenli bir biçimde alaşmalarını sağlamaktadır. Dinlenme platformu çatıya kolay ulaşım veya silo içine girerken güvenliğiniz için çatı giriş kapağının altına yerleştirilmiştir.

scroll up